Banyo Tasarımı

Banyo Tasarımı

Kalabalık evlerde banyo büyük bir sorundur. Bu sorunu çözmek için yapılacak iki şey vardır. Ya bir banyo daha yapılır ya da banyo çok pratik ve düzenli bir şekilde tasarlanır. Eviniz küçük ise ve yeni bir banyo için yeriniz yoksa eviniz için mükemmel olan banyoyu yapmak durumunda kalacaksınız. Peki nedir mükemmel olan banyo? Ya da banyoyu mükemmel yapan unsur nedir? Bir banyonun en can alıcı unsuru düzenidir. Çünkü banyonuz ne kadar küçük olursa olsun banyo mobilyalarınız tam yerleşmeli ve eşyalarınız sığmalıdır.

Banyonuzun zemini için sadece fayans değil, ahşap, beton veya parke de yaptırabilirsiniz. Parke ve ahşap için, ürün kaliteli ve işçiliği güzelse su toplama ve şişirme gibi sorunlar daha az rastlanır. Bu nedenle sadece fayans yerine beton kullanımına da bakabilirsiniz. Eğer sadece zeminin değil de bütün banyonuzun fayans olmasını isterseniz temizlemesi çok daha kolay olacaktır. Ancak zevkinize göre farklı olan zemin çeşitlerini de kullanabilirsiniz.

Banyo tasarımını nasıl yapması gerektiğini bilemeyen müşteriler, internetteki iç mimarlık bürolarının sitelerine bakarak fikir sahibi olabilirler. Evinizin her köşesi çok değerlidir. Ancak banyo, sizin bütün günün ağırlığını üstünüzden atabileceğiniz, sonunda sizi sıcak su ile yatıştıracak bir banyo ilgiliyi hak ediyor bizce. Banyonuz ne kadar küçük olursa olsun, zekice yapılan tasarımlar sayesinde eşyalarınızı banyonuzda muhafaza edebilirsiniz. Hem büyük bir banyonuz hem de az eşyanız varsa ve küçük çocuklarınız, onların boyuna göre ikinci bir lavabo yaptırabilirsiniz.